Gå til hovedinnhold Sitemap
Søk
LOGG INN
Tildeling av støtte til flere hydrogen-prosjekter

Tildeling av milliard-støtte til 3 hydrogen-prosjekter

Enova gir tilsagn om støtte på litt over 1 milliard kroner til tre store prosjekter som tar oss et skritt nærmere fremtidens lavutslippsindustri. Felles for alle disse tre er at hydrogen er den sentrale klimaløsningen i prosjektene.

Kontaktinformasjon til deltakerne på pressekonferansen

Jonas Gahr Støre

Statsminister (Ap)

Kontakt:

Tone Hertzberg
Mobil 911 91 313
Tone.Hertzberg@smk.dep.no

Nils Kristian Nakstad

Adm.dir. Enova

Kontakt:

Eiliv Flakne
Mobil 950 66 565
eiliv.flakne@enova.no


Svein Tore Holsether

Konsernsjef, Yara International

Kontakt:

Kristin Nordal
Mobil 900 15 550
kristin.nordal@yara.com

Rune Dolmen

Adm.dir. Tizir Titanium & Iron AS

Kontakt:

Jorulf Kyrkeeide
Mobil 906 83 782
Jorulf.Kyrkjeeide@eramet.com

Bjørgulf Haukelidsæter Eidesen

Adm. Direktør og gründer, Horisont Energi

Kontakt:

Siri Melberg
Mobil 470 35 718
sm@horisontenergi.com

Espen Barth Eide

Klima- og miljøminister (Ap) 

Kontakt:

Martin Lerberg Fossum
Mobil 468 19 812 
Martin-Lerberg.Fossum@kld.dep.no

Marte Mjøs Persen

Olje- og energiminister (Ap) 

Kontakt:

Arvid Samland
Mobil 930 51 458
Arvid.Samland@oed.dep.no

Eiliv Flakne

Pressesjef, Enova 

Kontakt:

Eiliv Flakne
950 66 565
Eiliv.Flakne@enova.no